Resim

Resim
Resim
Resim
Resim

Neden Trakya

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Trakya Üniversitesi 20 Temmuz 1982’de kuruldu. O tarihte 3 Enstitü (Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri), 4 Fakülte (Tıp, Mühendislik-Mimarlık, Fen Edebiyat, Tekirdağ Ziraat), 2 Yüksekokul (Edirne Eğitim, Çanakkale Eğitim) ve 4 Meslek Yüksekokulu (Edirne, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ) bulunmaktaydı.


Resim

1982 ve 2004 yılları arasında 4 Fakülte (Çorlu Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Eğitim Fakültesi, Teknik Eğitim,), 2 Yüksekokul (Devlet Konservatuarı, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu), 16 Meslek Yüksekokulu (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ Sağlık Hizmetleri, Hayrabolu, Keşan, İpsala, Malkara, Lüleburgaz, Şarköy, Uzunköprü, Babaeski, Çerkezköy, Marmara Ereğlisi, Havsa, Muratlı, Saray Meslek Yüksekokulları) kuruldu.

Resim

2004 ve 2009 yılları arasında 1 Enstitü (Balkan Araştırma), 4 Fakülte (Güzel Sanatlar, Sağlık Bilimleri, Fen ve Edebiyat Fakülteleri), 3 Yüksekokul (Yabancı Diller, Edirne ve Keşan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulları), 6 Meslek Yüksekokulu (Edirne Sosyal Bilimler, Edirne Teknik Bilimler, Kırklareli Sosyal Bilimler, Kırklareli Teknik Bilimler, Arda ve Tunca Meslek Yüksekokulu) kuruldu.

1992 yılında, Çanakkale’de bulunan Trakya Üniversitesine bağlı akademik birimler Çanakkale 18 Mart Üniversitesine bağlandı.

2006 yılında, Tekirdağ’da bulunan akademik birimler Namık Kemal Üniversitesine 2007 yılında da Kırklareli’nde bulunan akademik birimler ise Kırklareli Üniversitesine bağlanmıştır.

2013 yılında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi kapatıldı. Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık Fakültesi kuruldu. Ayrıca Keşan Sağlık Yüksekokulu ile Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu kuruldu.

Bu içerik 09.07.2014 tarihinde yayınlandı ve toplam 12226 kez okundu.