Resim

Resim
Resim
Resim
Resim

YURT, BESLENME ve BURS OLANAKLARI

BESLENME: Yemek üretimleri merkezde Menza, diğer birimlerde hazır halde getirilerek yemek salonlarında sunulmaktadır.

 Merkezde yemek sunumu ayrı salonda yapılmaktadır. Bu salonlar 10 (on) adet öğrenci yemekhanesi ve 10 (on) adet Akademik ve İdari Personel yemekhanesinden oluşmaktadır. Diyetisyenimiz gözetiminde hazırlanan Aylık Yemek Listesi mevsimsel ürünler ağırlıklı olarak oluşturulmakta ve yemek çeşitliliğinin sağlanmasına çalışılmaktadır. Yemek hizmeti sunumunda 1 Diyetisyen ve 8 idari personel görev almaktadır.

YURT İMKANLARI: Üniversitemizin kendine ait bir yurdu bulunmamaktadır. Yerleşkede bulunan yurtlarda kalanların dışında bazı öğrenciler yerleşkelere yürüme mesafesinde ya da kısa bir otobüs yolculuğuyla varılacak kadar yakında bulunan özel yerlerde kalmayı tercih etmektedirler. Edirne’de 1+1, 2+1 apartların sayısı gün geçtikçe artmakta ve genellikle öğrenciler daha çok buralarda kalmayı tercih etmektedir.

BURS İMKANLARI: Türkiye burs başvuru prosedürlerini kolaylaştırarak bölge genelinde insanları cezbediyor.Verilen burs sayısının artması ve internet üzerinden kolay başvuru süreci, Balkanlar’da öğrenimlerini Türkiye’de sürdürmek isteyen üniversite öğrencisi sayısında artışa neden oldu. Türkiye’deki üniversitelerde, 13 bini burslu olmak üzere 35 binden fazla lisans ve lisansüstü öğrencisi bulunuyor.

Resim

Bu içerik 09.07.2014 tarihinde yayınlandı ve toplam 21886 kez okundu.